O nas

POLIMEX-PROFIL

Przedsiębiorstwo wielobranżowe POLIMEX-PROFIL istnieje na rynku od ponad 25 lat.

Zostało założone przez Państwa Marlenę i Waldemara Latoń, jako niewielka działalność gospodarcza kooperująca z lokalnymi fabrykami mebli. Dzięki pasji i zaangażowaniu właścicieli oraz zorientowaniu na nienaganną współpracę z klientami, firma sukcesywnie rozrastała się i proponowała coraz większy zakres usług. W 2012 roku została oddana do użytku nowoczesna hala produkcyjna o powierzchni ponad 2500 m2 wyposażona w najnowocześniejsze maszyny do przetwórstwa pianki.

W 2021 roku została oddana do użytku kolejna hala produkcyjna o powierzchni 700 m2. Podjęto również decyzję  o zakupie kolejnych linii produkcyjnych aby szybciej i lepiej obsłużyć dotychczasowych i nowych klientów zwłaszcza z branży materacowej. W tym samym roku uruchomiono linię do pakowania produktów i rolowania materacy marki Dolphin Pack oraz zainstalowano innowacyjną, poziomą maszynę konturową Bäumer OFS-Twincut do cięcia precyzyjnej oraz złożonej geometrii dla trudnoobrabialnych pianek i elementów wygłuszeniowych.

Rok 2022 to kolejne modernizację w firmie. Dotrzymujemy tempa, aby cały czas być na bieżąco ze światowym postępem technologicznym. Do użytku oddano nową zautomatyzowaną linię niemieckiego producenta Fecken-Kirfel oraz włoską linię do klejenia wodnego producenta Aper

Po 25 latach działalności POLIMEX-PROFIL jest nowoczesnym i innowacyjnym zakładem produkcyjnym w zakresie profesjonalnego cięcia pianki PUR dla przemysłu meblowego, branży automotiv, producentów materacy, branży opakowań, branży gospodarstwa domowego. Tworzy ją doświadczony zespół ludzi, park maszynowy najnowszej generacji oraz dobrze wyposażone zaplecze technologiczne pozwalające wybiegać daleko poza przetwórstwo pianki PUR.

Współpracujemy z największymi producentami pianek na świecie takimi jak VITA, EUROFOAM, CARPENTER, CIECH, ORGANIKA co sprawia, że mamy dostęp do wszystkich gatunków produkowanych przez tych wytwórców.

Dziś POLIMEX PROFIL to zorientowana na potrzeby odbiorców z wielu branż, w pełni zautomatyzowana i optymalnie zarządzana kilkudziesięcioosobowa firma. Stworzone, ściśle współpracujące na podstawie określonych procedur Działy Zaopatrzenia, Technologii i Optymalizacji Produkcji, Produkcji, Kontroli Jakości oraz Handlowy tworzą wspólną organizację wypełniającą misję firmy oraz dążącą do osiągnięcia założonych celów.

Przewiń na górę